Invincibile acasa

Echipa de fotbal feminin CS Brazi a disputat, duminica, un nou joc in cadrul Campionatului National, meci care a avut loc pe arena comunala de la Brazi-sat. Jucatoarele antrenate de Alexandru Iordache si Valentin Stanciu au intalnit fotbalistele de la AFC Fair Play Bucuresti, intr-un meci contand pentru etapa a V-a. Sportivele locale au invins cu scorul de 3-0 (la pauza: 1-0), gratie reusitelor semnate de Diana Florea, in prima repriza, Mihaela Grozeanu si Anca Nina, in actul secund. Cel de-al doilea gol al formatiei din Brazi a fost izbutit de mezina echipei, Grozeanu fiind nascuta in anul 1994! „A fost o partida de un nivel bun calitativ, in care am intalnit o echipa foarte bine asezata in teren. Noi ne-am facut un pic greu jocul, ratand foarte mult. Dupa pauza, bucurestencele ne-au pus unele probleme, dar in cele din urma cele trei puncte au ramas la noi. Ma bucur ca in cele trei jocuri disputate pe propriul teren nu am primit niciun gol si sper ca lucrurile sa ramana asa si in continuare”, ne-a declarat la finele intalnirii, extrem de bucuros, antrenorul Alexandru Iordache.
In disputa cu AFC Fair Play Bucuresti, formatia CS Brazi a avut urmatoarea alcatuire: Mirela Stoica – Alina Grigore, Diana Florea, Gabriela Bucur, Madalina Craciun – Mihaela Grozeanu, Mihaela Burtica, Maria Birdea, Romica Soare – Anca Nina, Mihaela Radu. Pe parcursul jocului au mai intrat Ionela Dinca pentru postul de portar, plus sportivele de camp Mihaela Bacescu, Magda Poenaru, Sinela Tanase si Oana Radu.
In urmatorul meci, trupa de la Brazi se va deplasa pe terenul formatiei CSS Targoviste Feminin, joc care va avea loc la finele saptamanii in curs.

Sursa: ziarulprahova.ro

Acest articol a fost publicat în CS Brazi, Liga I feminin și etichetat , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.