Esec in prima deplasare

Duminica dimineata, in cadrul etapei secunde a Diviziei “A” de fotbal feminin, formatia CS Brazi a pierdut, la limita, scor 2-1, in fata echipei CS Metal Vlahita, pe terenul acesteia. Scorul final a fost stabilit in prima repriza, atunci cand gazdele au punctat de doua ori, iar prahovencele au marcat prin Nina Anca. De consemnat este si faptul ca autoarea golului a renuntat, in ultimul moment, la excursia din Egipt – impreuna cu prietenul ei – pentru a fi prezenta la acest meci!
Antrenorul Alexandru Iordache a mizat pe urmatoarele fotbaliste: Dinca – Grigore, Bucur, Poenaru, Florea, Craciun – Burtica, Grozeanu, Soare – Anca, M. Radu, iar pe parcursul intalnirii a mai jucat Tanase. In schimb, portarul Stoica si jucatoarele de camp O. Radu si Bacescu nu au bifat niciun minut.

Sursa: ziarulprahova.ro

Acest articol a fost publicat în CS Brazi, Liga I feminin, Metalul Vlahita și etichetat , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.